شمایل اینگرید برگمن بر پوستر جشنواره فیلم کن

0

 

شصت و هشتمین جشنوارۀ فیلم کن، امسال به مناسبت صدمین سال تولد اینگرید برگمن، عکسی از این ستارۀ زیبا و بازیگر برجستۀ سینمای جهان را برای پوستر رسمی اش برگزید. در این پرتره که دیوید سیمور، از بنیانگذاران آژانس مگنوم آن را عکاسی کرده، اینگرید برگمن با لبخند زیبایی بر لب به جایی نامعلوم و دوردست در خارج از قاب نگاه می کند. چهرۀ برگمن، شمایل زنان معصوم، دردکشیده، رنجور و در عین حال عاشق و افسونگر است. یک فیگور زیبا، باوقار، کلاسیک و بی نظیر مربوط به عصر طلایی سینما. شمایلی ابدی که بازی اش در فیلم های درخشانی چون کازابلانکا، استرومبولی، سفر به ایتالیا، بدنام و طلسم شده، هرگز از ذهن عاشقان سینما محو نخواهد شد.

اینگرید برگمن با کارگردان‌های بزرگی چون روبرتو روسلینی، ژان رنوار، آلفرد هیچکاک، اینگمار برگمان و ویکتور فلمینگ کار کرد و در برابر غول هایی چون کری گرانت، همفری بوگارت، گرگوری پک، گری کوپر، عمر شریف و  ایو مونتان ظاهر شد.

ایزابلا روسلینی، دختر اینگرید برگمن و روبرتو روسلینی دربارۀ تصویر مادرش بر روی پوستر جشنوارۀ کن گفته است: “من و خانواده ام از اینکه جشنواره فیلم کن به مناسبت صدمین سال تولد مادر  فوق العاده ما، تصویرش را برای پوستر رسمی جشنواره انتخاب کرد، خیلی تحت تاثیر قرار گرفتیم. سابقۀ حرفه ای مادرم، کشورهای زیادی را دربر می گیرد از تولیدات کوچک اروپایی تا سیستم بزرگ هالیوود. مادرم عاشق حرفۀ بازیگری بود. برای او بازیگری یک حرفه مطرح نبود بلکه یک نوع فراغت بود. او می گفت: من بازیگری را انتخاب نکردم بلکه بازیگری مرا انتخاب کرد.”

اینگرید برگمن در سال ۱۹۷۳ رئیس هیئت داوران جشنواره فیلم کن بود.

لطفاً نظر خود را اضافه کنید