پنه لوپی هوستون، سردبیر سابق «سایت اند ساوند» درگذشت

0

به دنبال درگذشت فیلیپ فرنچ، منتقد قدیمی نشریۀ «سایت اند ساوند»، پنه لوپی هوستون، از سردبیران سابق این نشریه و یکی از مهم ترین چهره های نقد سینمایی بریتانیا نیز از دنیا رفت.

پنه لوپی هوستون از سال ۱۹۵۶ به  جای گوین لمبرت به عنوان سردبیر سایت اند ساوند انتخاب شد و به مدت سه دهه و نیم سردبیر این نشریه معتبر سینمایی بود. بسیاری از منتقدان، دوران سردبیری او را بهترین دورۀ سایت اند ساوند می دانند. به گفتۀ نیک جیمز، سردبیر فعلی سایت اند ساوند، نام پنه لوپی هوستون مترادف با نام سایت اند ساوند است. او همچنین سردبیر اولیه نشریۀ «سکانس» هم بود، نشریه ای که خودش با حمایت «آکسفورد فیلم سوسایتی» و همکاری لیندزی آندرسن، گوین لمبرت و کارل رایس، زمانی که در آکسفورد درس می خواند راه انداخت. جاناتان رزنبام، منتقد برجستۀ آمریکایی که در زمان سردبیری پنه لوپی هوستون با «سایت اند ساوند» همکاری داشته است، نقد پنه لوپی هیوستون بر فیلم «سال گذشته در مارین باد» الن رنه را به عنوان حساس ترین و معقول ترین نقدی که در زبان انگلیسی و فرانسوی با نثری موزون بر این فیلم نوشته شده دانسته است.

کتاب های کتاب های «سینمای معاصر»، (۱۹۶۳)، «آیا روز خوبی داشتی؟» (۱۹۹۲) دربارۀ آلبرتو کاولکانتی و « حافظان فریم: آرشیوهای فیلم» (۱۹۹۴) از جمله کتاب هایی است که از پنه لوپی هوستون منتشر شده است.

لطفاً نظر خود را اضافه کنید