وبسایت سینما-چشم یک‌ساله شد

0

در اثر فراگیر شدن رسانه‌های اینترنتی٬ اکثر نشریات به سوی انتشار الکترونیکی گرایش پیداکرده‌اند. هیئت تحریریه سینما-چشم نیز بعد از مدتی فعالیت در محدوده نشریات چاپی٬تصمیم گرفت در کنار انتشار نشریه به صورت چاپی با راه‌اندازی وبسایت فعالیت خود را گسترش دهد. بی‌شک اهداف مجموعه در این قالب نیز تغییری نمی‌یابد و آنچه اهمیت دارد٬ فعالیت مطبوعاتی مستقل از هر جریان سیاسی و فکری با تمرکز بر سینمای مستقل است. وبسایت سینما-چشم در طول این یک سال سعی کرده‌است برای پوشش مخاطبین بیشتر٬ به دامنه‌های بیشتری از سینما بپردازد. به طور مثال٬ در صفحه مربوط به فستیوال‌ها توانستیم گزارش‌هایی از بیشتر فستیوال‌های بزرگ دنیا٬ بسته به امکانات مجموعه ارائه کنیم. در صفحه فلاش‌بک٬ مطالبی از دریچه تاریخ سینما ارائه کردیم و در وبلاگ شعر سیاه سینما نگاهی شاعرانه به  سینمای ژانر داشتیم. وبسایت ما یک وبسایت خبری نیست و  صفحه خبر تنها به عنوان بخشی جنبی فعالیت می‌کند. همه تلاشمان این بود که حتی‌المقدور مطالب ما تألیفی و کمتر گردآوری و ترجمه باشد. به این‌که در گوشه‌هایی نقصان داشته‌ایم آگاهیم و ضمناً از انتقاد‌های سازنده و بدون غرض استقبال می‌کنیم.

در یک‌سال گذشته  ۳۴۵ مطلب سینمائی اعم از خبر٬ گزارش٬ ویدئو٬ نقد٬ گفتگو و … در وبسایت سینما-چشم ارائه کرده‌ایم و وبسایت ما بیش از نود هزار بار بازدید شده‌است. بیشترین مخاطبین ما از کشورهای ایران٬ کانادا٬ آمریکا٬ هند و انگلستان بوده‌اند و بیشترین بازدید از شهر تهران. همین موضوع ما را بیش از هر چیز شادمان می‌کند چون مخاطب اصلی ما که فارسی‌زبانان داخل ایران هستند توانسته‌اند با سینما-چشم ارتباط برقرار کنند.

در پایان از مجموعه هیئت تحریریه سینما-چشم، علی موسوی٬ وازریک درساهاکیان٬ فرید اسماعیل‌پور٬ مازیار عطاریه و از ویرایشگران وب سایت سارا جوکار و نفیسه کمره‌ای تشکر می‌کنیم. امید که سال دوم فعالیت وبسایت سالی پربارتر از گذشته‌ باشد.

لطفاً نظر خود را اضافه کنید