سینه کارتون های اسد بیناخواهی

0

این صفحه اختصاص به کارتون های سینمایی اسد بیناخواهی دارد. بیناخواهی، با دید انتقادی، طنزآمیز و شوخ طبعانۀ خود، به سینما و آیکون های سینمایی آن نگاه می کند. سبک بصری و تکنیکی او منحصر بفرد و شوخی های او با سینما، بازیگوشانه و شیطنت آمیز و در عین حال گزنده است.

***

اسد بیناخواهی، فارغ التحصیل فیلمسازی از مدرسه سینمایی وزارت ارشاد اسلامی و دارای مدرک کارشناسی گرافیک از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و همچنین کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر در رشته انیمیشن است .

او به عنوان تصویرساز و کارتونیست با نشریاتی همچون «رشد» « آفتابگردان» « روزنامه همشهری» و… همکاری داشته . بیناخواهی مدتی دبیر سرویس خارجی نشریۀ تخصصی «کیهان کاریکاتور» بوده و مقالات علمی تخصصی زیادی از او در زمینۀ سبک شناسی در انیمیشن، مکتب زاگرب و آموزش انیمیشن  در این مجله و نشریات سینمایی دیگر منتشر شده است . او از سال ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۵ مدیر واحد انیمیشن وزارت ارشاد بوده که حاصل آن ساخت وله‌های جشنواره فیلم فجر٬ تیتراژ فیلم‌های سینمایی٬ فیلم‌های انیمیشن آموزشی٬ تبلیغاتی و اجتماعی بوده‌است.

بیناخواهی در سال ۲۰۰۵ برندۀ جایزۀ نخست بهترین فیلم انیمیشن برای کودکان از جشنواره « مالسکورتو» از ایتالیا شد . او همچنین ساخت چندین فیلم کوتاه انیمیشن به سفارش شرکت زیمنس آلمان را در کارنامۀ هنری خود دارد. بیناخواهی سال ها مدرس انیمیشن در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد بوده و همچنین سابقۀ تدریس در مدرسۀ سینمایی انیمیشن هامبورگ را دارد. تاکنون نمایشگاه های انفرادی و گروهی متعددی از آثار کارتون و ابجکت بیناخواهی در داخل و خارج آلمان برگزار شده است.

اسد بیناخواهی، اکنون در آلمان اقامت دارد و به عنوان هنرمند آزاد همچنان به فعالیتهای هنری خود ادامه می دهد.

لطفاً نظر خود را اضافه کنید